plakat LOPW - nowy

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej to już piąta edycja wakacyjnego obozu rekreacyjno–naukowego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. W 2014 roku Obóz odbędzie się w Polańczyku nad Soliną (Bieszczady), w dwóch terminach: od 26 lipca do 2 sierpnia 2014 roku – turnus dla gimnazjalistów oraz od 2 do 9 sierpnia 2014 roku – turnus dla licealistów.

Letni Obóz PW skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi, którzy rozważają możliwość studiowania na Politechnice Warszawskiej lub innej uczeni, kształcącej na  kierunkach ścisłych i technicznych.

W trakcie Obozu oprócz standardowych zajęć rekreacyjno – sportowych oraz integracyjnych uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych.

Oferta warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej:

 1. Architektura i wzornictwo
 2. Astronomia i optyka
 3. Elektro-fizyka
 4. Informatyka (HTML+PHP)
 5. Mechanika
 6. Robotyka

Oferta warsztatów dla młodzieży licealnej

 1. Architektura
 2. Elektro-fizyka
 3. Fotografia
 4. Matematyka w fizyce
 5. Robotyka
 6. Sztuczna inteligencja

Warsztaty naukowe, w trakcie obozu, prowadzone będą przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych uczelni. Również kadra wychowawców jest związana z Politechniką Warszawską. Wszystko po to, aby młodzież miała możliwość zdobycia informacji o studiowaniu na PW.

Więcej informacji na temat warsztatów naukowych znajdziesz w zakładce warsztaty naukowe.

Obóz jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty pod numerami:
MAZ/2261/20140612 i  MAZ/2262/20140612.

Organizatorami Obozu są Fundacja Inceptio i Stowarzyszenie KLATRAT, a oficjalnymi partnerami Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie TOP500 Innovators. 

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

stopka