Ekologia przyszłościEkologia przyszłości - plakat

Ekologia przyszłości to projekt edukacyjny z edukacji ekologicznej skierowany do uczniów gimnazjów z województwa mazowieckiego.

Celem projektu jest zapoznanie uczestników z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wiążącymi się z nimi tematami segregacji i recyklingu odpadów, odnawialnych źródeł energii oraz oszczędzania energii, w kontekście zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne.

Zajęcia będą miały formę trzygodzinnych warsztatów realizowanych w gimnazjach, podczas których uczniowie zapoznają się na tematem segregacji, metodami przetwarzania surowców wtórnych oraz alternatywnymi źródłami energii. Uczestnicy zajęć dowiedzą się,  jakie te procesy niosą ze sobą koszty dla naszej planety oraz jakie korzyści przynosi selektywna zbiórka i recykling odpadów. Zapoznają się również z innowacyjnymi sposobami produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Uczniowie z pomocą prowadzącego nauczą się prawidłowej segregacji odpadów oraz zbudują pojazdy na baterie słoneczne. Dodatkowo poznają zasady działania turbin wiatrowych oraz elektrowni wodnych. Zapoznają się także z tematem zużyciem energii elektrycznej przez urządzenia codziennego użytku oraz z możliwymi sposobami jej oszczędzania.

Rezultatem warsztatów będzie poszerzenie przez uczniów wiedzy na temat segregacji odpadów oraz wykorzystania alternatywnych źródeł energii w kontekście ochrony środowiska naturalnego.

W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 7 trzygodzinnych (3 godziny lekcyjne) warsztatów zawierających ciekawe ćwiczenia praktyczne, które uczestnicy będą wykonywać w małych grupach.

 

Zasady udziału w projekcie

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy do wyczerpania puli 7 warsztatów.

Warsztaty są bezpłatne dzięki dofinansowaniu projektu przez Fundację BZWBK.

W jednej szkole mogą być przeprowadzone maksymalnie 2 warsztaty (po 3 godziny lekcyjne) w 2 różnych klasach. Preferowane jest przeprowadzanie 2 warsztatów tego samego dnia, jeden po drugim.

Aby zapisać klasę do udziału w projekcie prosimy o wysłanie maila na adres: promocja.inceptio@gmail.com, podając następujące dane:

1) Imię i Nazwisko

2) Adres e-mail

3) Numer telefonu

4) Pełna nazwa szkoły

5) Adres szkoły

6) Zgłaszana klasa/y

7) Preferowane terminy zajęć (min. 2 terminy)

W ciągu kilku dni od daty rejestracji osoba koordynująca terminy skontaktuje się w sprawie dostępności warsztatów i terminu zajęć.

 

Dofinansowanie

Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji BZWBK.