W 2015 roku Fundacja Inceptio zrealizowała następujące projekty:

Young Programmer to projekt edukacyjny z obszaru informatyki skierowany do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadginazjalnych, którego celem jest nauka programowania w różnych językach, takich jak C++, Java oraz HTML+PHP. Zajęcia odbywały się na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej w terminie między 8 listopada a 19 grudnia 2015 roku (w soboty i/lub niedziele).W ramach projektu przeprowadzonych zostało 5 weekendowych 6-dniowych kursów (24-godziny na każdy kurs – po 4 godziny lekcyjne każdy dzień warsztatowy). Łącznie w projekcie wzięło udział 50 uczestników.

Design Thinking, czyli innowacyjna edukacja  to nowatorski projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem było rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody design thinking*. W ramach projektu w 2015 roku zorganizowanych zostało 13 bezpłatnych warsztatów (4-godziny lekcyjne każdy) w klasach zgłaszanych przez nauczycieli warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W weekend 21 – 22 listopada br. dodatkowo przeprowadzone zostały warsztaty dla grupy 50 indywidualnie zgłoszonych uczniów. Warsztat trwał 12 godzin lekcyjnych i przeprowadzony był na Politechnice Warszawskiej. Łącznie w projekcie wzięło udział ok. 375 uczniów.

MiastoMania to projekt edukacyjny z zakresu edukacji artystycznej realizowany w ramach akcji „Lato w Mieście 2015”. W ramach projektu, w punktach dziennego pobytu w Warszawie, przeprowadzonych zostało 27 warsztatów skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak dużym problemem jest ekspansja reklam w przestrzeni publicznej. Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 600 uczniów.

Letni Obóz Politechniki Warszawskiej 2015 - obóz naukowo-rekreacyjny dla gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. W ramach projektu, oprócz standardowych zajęć sportowych
i rekreacyjnych odbywały się intensywne warsztaty z zakresu nauk ścisłych i technicznych. Obóz realizowany był w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej w Sarbinowie Morskim  dla 160 uczestników w dwóch terminach: od 29 lipca do 5 sierpnia – turnus dla gimnazjalistów, od 5 do 12 sierpnia – turnus dla licealistów.