Rysunek w architekturze

Warsztaty wakacyjne z rysunku w architekturze dla gimnazjalistów.

Uczestnicy poznają różne techniki artystyczne oraz ich zasady,  a także najważniejsze prace w historii sztuki wykonane poszczególnymi narzędziami. Dowiedzą się również, do jakich celów mogą być  wykorzystane te techniki przez artystów oraz architektów.

Warsztat skierowany jest do młodzieży zainteresowanej sztuką i architekturą, myślącej w przyszłości o studiach artystycznych, architektonicznych, bądź z zakresu historii sztuki i kultury.

Program warsztatów

Dzień pierwszy
Ołówek

Używając techniki ołówkowej uczestnicy poznają zasady perspektywy.

Dzień drugi
Kredka

Używając kredek uczestnicy poznają znaczenie kolorów zimnych i ciepłych.

Dzień trzeci
Akryl

Na podstawie martwej natury wykonanej techniką akrylową uczestnicy poznają różnice pomiędzy wykonywaniem rysunku kreską, a malowaniem plamą oraz wykorzystają zdobytą poprzedniego dnia wiedzę o kolorach.

Dzień czwarty
Akwarela

Technika często wykorzystywana w plenerze – tak będzie także na Letnim Obozie.

Dzień piąty
Techniki mieszane

Podsumowanie wiedzy zdobytej w poprzednich dniach zajęć – uczestnicy wykonają prace wybranymi przez siebie technikami lub techniką mieszaną.

Prowadzący warsztaty

Mgr inż. arch. Natalia Szcześniak

SAMSUNG CSCArchitekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta. Studiowała także scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2011 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu architektury, urbanistyki i konstrukcji, a od niedawna pracuje w jednym z warszawskich biur architektonicznych.

Na zajęciach z młodzieżą stara się pobudzić kreatywność uczestników, zachęcić do samodzielnej twórczości, a także do zadawania sobie pytań i stawiania wyzwań.

Prywatnie lubi poznawać nowe miejsca i kultury, zwiedzać zabytki i dzieła architektury współczesnej. W wolnym czasie czyta, ogląda i planuje kolejne podróże.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kanałem na youtube.com prowadzonym przez Radosława Gajdę i Natalię Szcześniak – ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA

Tutaj filmy o sztuce z kanału Natalii i Radosława: