plakat DTW

Design Thinking Workshop

Design Thinking Workshop to nowatorski projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody design thinking*.

 *Design thinking to metoda twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz projektowania produktów i usług trafiających w oczekiwania użytkowników. Jest to proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na zaspokajaniu potrzeb przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku i jego potrzebach.
Design Thinking to metoda, która powstała 30 lat temu na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii w USA i z powodzeniem wykorzystywana jest w Dolinie Krzemowej. Ostatnio staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. Design thinking jest metodą, na co dzień wykorzystywaną przez światowych gigantów takich jak Google, Apple czy Intel do kreowania nowych produktów i usług. Jednak warto uczyć tej metody również dzieci i młodzież ponieważ jest to kreatywny sposób pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Jest to proces, który wymaga współpracy w interdyscyplinarnych zespołach – w małej 5-cioosobowej grupie młodzieży powinny znaleźć się osoby z różnymi uzdolnieniami, zarówno artystycznymi, humanistycznymi jak i technicznymi i ścisłymi.
Sposób pracy tą metodą jest naszą przyszłością w świecie, który poszukuje innowacyjnych rozwiązań zorientowanych na zaspakajanie potrzeb wymagających użytkowników. W procesie edukacji jest metodą, która pokaże dzieciom i młodzieży po co warto uczyć się w szkole i rozwijać swoje zainteresowania, pokaże cel nauki, którym nie jest samo zdobywanie wiedzy, ale DZIAŁANIE.

Warsztaty w warszawskich szkołach

W ramach projektu w 2015 roku (semest letni i zimowy) zorganizowanych zostanie 13 bezpłatnych warsztatów (4-godziny lekcyjne każdy) w klasach zgłaszanych przez nauczycieli warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uwaga: Limit miejsc na warsztaty w szkołach został wyczerpany!

Warsztaty weekendowe na Politechnice Warszawskiej

W terminie 21 – 22 listopada 2015 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 przeprowadzone zostaną dodatkowo 2 weekendowe kursy (sobota i niedziela po 6 godzin lekcyjnych każdy dzień, łącznie 12 godzin zajęć), na które zgłaszać się mogą indywidualne uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zajęcia będą odbywały się w niewielkich około 20-osobowych grupach w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT) przy ul.  na trzecim piętrze w sali 3.20. Ten nowy budynek nie posiada jeszcze formalnie adresu, należy kierować się do niego prosto za budynkiem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na ul. Nowowiejskiej 15/19, minąć stołówkę PW i wtedy budynek będzie widoczny.

Warsztaty weekendowe będą stanowiły intensywny kurs projektowania metodą Design Thinking i może wziąć w nich każda zainteresowana osoba, nie wymagają one żadnego wcześniejszego przygotowania.

Warsztaty weekendowe są odpłatne – symboliczna kwota 40 zł od uczestnika za dwa dni zajęć.

 

Regulamin indywidualnych zapisów i opłat na warsztaty weekendowe

1)     Zgłoszenia do udziału w poszczególnych warsztatach przyjmujemy do  18 listopada 2015 roku lub do wyczerpania miejsc.

2)     Prosimy postępować zgodnie z instrukcją podaną poniżej.

 1. Kliknij na słowo „zarejestruj się”, które znajduje się pod tą instrukcją. Otworzy Ci się w nowym oknie formularz z pozycjami do uzupełnienia.
 2. Wypełnij krótko i zwięźle wszystkie pola i kliknij „zapisz się”.
 3. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego wyświetli Ci się informacja potwierdzająca rejestrację.
 4. Otrzymasz też automatyczną wiadomość na podanego przez Ciebie maila z potwierdzeniem rejestracji.
 5. Aby ostatecznie znaleźć się na liście uczestników 2-dniowych warsztatów weekendowych Design Thinking Workshop należy dokonać opłaty na konto Fundacji Inceptio w kwocie 40 zł. Opłaty należy dokonać maksymalnie 3 dni od daty rejestracji, ale nie później niż na 3 dni przed dniem rozpoczęcia warsztatów.
  Dane do przelewu:
  Fundacja Inceptio
  ul. Branickiego 9/146
  02-972 Warszawa
  Volkswagen Bank:
  48 2130 0004 2001 0597 2245 0002
  Tytuł przelewu: „Imię i Nazwisko uczestnika”
 6. Opłata stanowi wkład własny uczestnika w zajęcia i nie podlega refundacji, ani zwrotowi.

W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt mailowy: biuro.inceptio@gmail.com

Projekt zakończony

 

Dofinansowanie

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.