W 2016 roku Fundacja Inceptio zrealizowała następujące projekty:

MiastoMania – projekt edukacyjny z zakresu edukacji artystycznej realizowany w ramach akcji „Lato w Mieście 2016″. W ramach projektu, w punktach dziennego pobytu w Warszawie, przeprowadzonych zostało 30 warsztatów skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak dużym problemem jest ekspansja reklam w przestrzeni publicznej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2016 – obóz naukowo-rekreacyjny dla gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. W ramach projektu, oprócz standardowych zajęć sportowych i rekreacyjnych odbywały się intensywne warsztaty z zakresu nauk ścisłych i technicznych. W Obozie wzięło udział ponad 200 uczniów.

Design Thinking Workshop – nowatorski projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem było rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody Design Thinking. W 2016 r. odbyły się warsztaty weekendowe dla młodzieży na Politechnice Warszawskiej oraz warsztaty w warszawskich szkołach.

Young Programmer to projekt edukacyjny z obszaru informatyki skierowany do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadginazjalnych, którego celem jest nauka programowania w różnych językach, takich jak C, C++, Java oraz HTML+PHP. Jesienią 2016 r. zajęcia odbywały się w terminie między 5 listopada a 17 grudnia (w soboty i/lub niedziele).W ramach projektu przeprowadzone zostały 4 weekendowe 6-dniowe kursy (24-godziny na każdy kurs – po 4 godziny lekcyjne każdy dzień warsztatowy). Łącznie w projekcie wzięło udział 40 uczestników.