Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2021 to już 12. edycja wakacyjnego obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży. Obóz skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej (uczniowie po 5 klasie) oraz liceum, zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi, którzy rozważają możliwość studiowania na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni, kształcącej na kierunkach ścisłych i technicznych. Tegoroczna edycja Obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach:
ONPW_2020_logo

I TURNUS 9-15.07.2021 r.

II TURNUS 15-21.07.2021 r.

III TURNUS 21-27.07.2021 r.

IV TURNUS 27.07-2.08.2021 r.

V TURNUS 2-8.08.2021 r.

Na uczestników Obozu czeka ambitna i atrakcyjna oferta warsztatów naukowych. W trakcie Obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym wybranym cyklu warsztatów naukowych (w przypadku udziału w dwóch turnusach dwa cykle warsztatów naukowych, w przypadku udziału w trzech turnusach trzy cykle warsztatów naukowych, a  w przypadku udziału w czterech turnusach cztery cykle warsztatów naukowych – po jednym na każdym turnusie). Każdy warsztat będzie trwał 25 godzin lekcyjnych (5 dni po 5 godzin lekcyjnych). Na uczniów czekają zupełnie nowe, bardzo atrakcyjne warsztaty m.in. Biologia molekularna, Analiza matematyczna w praktyce, Techniki szybkiego prototypowania, Medycyna od podstaw II, Fizjologia żywienia, Dietetyka kliniczna i stosowana, a także Olimpiada z chemii oraz Matura rozszerzona z fizyki, pozwalające przygotować się do matury z fizyki i Olimpiady Chemicznej. Odbędą się również warsztaty, które w ubiegłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem m.in. Anatomia i fizjologia, Medycyna od podstaw, Astrofizyka oraz Praktyczny Game Dev.

Poza warsztatami naukowymi, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć m.in. wykłady popularno-naukowe, zajęcia sportowe takie jak piłka nożna, siatkowa i pływanie kajakami, kąpiele i plażowanie pod okiem ratownika MOPR, granie w planszówki czy różnego typu zajęcia integracyjne np. ognisko i dyskoteka na plaży.

Więcej informacji o projekcie tutaj.