MIastoMania - plakat

MiastoMania

W ramach projektu, w punktach dziennego pobytu w Warszawie, przeprowadzonych zostanie 30 warsztatów skierowanych do uczniów szkół podstawowych.„MiastoMania” to projekt edukacyjny z zakresu edukacji artystycznej realizowany w ramach akcji „Lato w mieście 2016″.

Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom jak dużym problemem jest ekspansja reklam w przestrzeni publicznej. Podczas warsztatów uczniowie będą mogli m.in. przekonać się jak wyglądałaby Warszawa gdyby usunięto z niej reklamy.

Zadaniem uczestników będzie również zaprojektowanie szyldu do swojego wymarzonego sklepu, przy pomocy wybranych krojów pisma oraz logo. Dzięki użyciu szablonów czcionek uczniowie dowiedzą się na czym polega odpowiedni wybór charakteru i koloru pisma użytego w danej przestrzeni miejskiej. Pozwoli to zaprojektować reklamy dopełniające i ożywiające miasto, a nie dominujące w ich przestrzeni.

Regulamin zapisów

1) Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania puli 30 warsztatów.

2) Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy zajęcia realizowane w ramach projektu są bezpłatne.

3) W jednej placówce możliwe będzie zrealizowanie od 1 do 2 warsztatów, preferowane jest realizacja dwóch warsztatów tego samego dnia, jeden po drugim, dla dwóch różnych grup dzieci.

4) Pojedynczy warsztat trwać będzie 2 godziny lekcyjne i realizowany będzie dla grupy 15-28 uczniów przez dwóch animatorów.

5) Grupy do udziału w  projekcie zgłaszać mogą jedynie pracownicy placówek dziennego pobytu.

6) Przesyłając zgłoszenie udziału w projekcie szkoła zobowiązuje się do zapewnienia na czas trwania warsztatu sali lekcyjnej, wyposażonej w ławki lekcyjne oraz krzesła.

7) Nauczyciel, który odpowiada za grupę w placówce jest zobowiązany do przebywania cały czas z grupą podczas zajęć.

8) W dniu realizacji warsztatu osoba odpowiedzialna ze strony placówki jest zobowiązana do podpisania i przekazania prowadzącym oświadczenia o przeprowadzeniu na terenie placówki warsztatu w ramach projektu, które przekaże prowadzący warsztaty.

9) Prosimy postępować zgodnie z instrukcją podaną poniżej.

  1. Kliknij na słowo „zarejestruj się”, które znajduje się pod tą instrukcją. Otworzy Ci się w nowym oknie formularz z pozycjami do uzupełnienia.
  2. Wypełnij krótko i zwięźle wszystkie pola i kliknij „Wyślij”.
  3. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego wyświetli Ci się informacja potwierdzająca rejestrację.
  4. Otrzymasz też automatyczną wiadomość na podanego przez Ciebie maila z potwierdzeniem rejestracji.
  5. W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt mailowy: biuro.inceptio@gmail.com

Nabór placówek do projektu zakończony!

 

Dofinansowanie

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.