MiastoMania 2019miastomania2019

To projekt z zakresu edukacji artystycznej, skierowany do uczniów warszawskich szkół podstawowych, w ramach którego odbędzie się 30 warsztatów. Jego celem jest zainteresowanie uczestników tematyką przestrzeni publicznej w zakresie zieleni miejskiej oraz wszechobecnych w Warszawie reklam. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w młodszym wieku szkolnym (od 7 do ok. 11 roku życia).

Projekt realizowany jest w punktach dziennego pobytu w Warszawie w ramach akcji „Lato w mieście 2019″.  

W ramach projektu realizowane są dwa warsztaty:

  • Szyldy reklamowe

Celem warsztatów jest uświadomienie dzieciom jak dużym problemem jest ekspansja reklam w przestrzeni publicznej. Podczas zajęć uczniowie będą mogli m.in. przekonać się jak wyglądałaby Warszawa, gdyby usunięto z niej reklamy. Zadaniem uczestników będzie również zaprojektowanie szyldu do swojego wymarzonego sklepu, przy pomocy wybranych krojów pisma oraz logo. Dzięki użyciu szablonów czcionek dzieci dowiedzą się na czym polega odpowiedni wybór charakteru i koloru pisma użytego w danej przestrzeni miejskiej. Pozwoli to zaprojektować reklamy dopełniające i ożywiające miasto, a nie dominujące w ich przestrzeni.

  • Zieleń w mieście

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się dlaczego tak ważne są tereny zielone oraz jak pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców. Uczniowie poznają również najnowsze trendy związane z zielenią miejską, takie jak zakładanie ogrodów sąsiedzkich, hodowanie pszczół w miastach, czy zazielenianie elewacji i dachów budynków. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie fragmentu przestrzeni miejskiej, w której można odpocząć i zrelaksować się (plac, skwer, park, podwórko), uwzględniając jak największy udział zieleni. Po otrzymaniu planu fragmentu miasta oraz różnych elementów małej architektury i zieleni (ławki, kosze, stojaki rowerowe, fontanny, drzewa, krzewy, rabatki kwiatowe, etc.) dzieci będą aranżować przestrzeń według własnego pomysłu.

Regulamin zapisów

1) Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania puli 30 warsztatów.

2) Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy zajęcia realizowane w ramach projektu są bezpłatne.

3) W jednej placówce realizowane będą tego samego dnia 2 warsztaty (jeden po drugim; ten sam temat warsztatu), dla dwóch różnych grup dzieci.

4) Jednorazowe wypełnienie formularza rejestracyjnego jest jednoznaczne z rejestracją na dwa warsztaty.

5) Pojedynczy warsztat trwać będzie 2 godziny lekcyjne i realizowany będzie dla grupy 20-30 uczniów przez dwóch animatorów.

6) Grupy do udziału w  projekcie zgłaszać mogą jedynie pracownicy placówek dziennego pobytu.

7) Przesyłając zgłoszenie udziału w projekcie szkoła zobowiązuje się do zapewnienia na czas trwania warsztatu sali lekcyjnej, wyposażonej w ławki lekcyjne oraz krzesła.

8) Nauczyciel, który odpowiada za grupę w placówce jest zobowiązany do przebywania cały czas z grupą podczas zajęć.

9) W dniu realizacji warsztatu osoba odpowiedzialna ze strony placówki jest zobowiązana do podpisania i przekazania prowadzącym oświadczenia o przeprowadzeniu na terenie placówki warsztatu w ramach projektu, które przekaże prowadzący warsztaty.

10) Prosimy postępować zgodnie z instrukcją podaną poniżej.

  1. Kliknij na słowo „zarejestruj się”, które znajduje się pod tą instrukcją. Otworzy Ci się w nowym oknie formularz z pozycjami do uzupełnienia.
  2. Wypełnij krótko i zwięźle wszystkie pola i kliknij „Wyślij”.
  3. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego wyświetli Ci się informacja potwierdzająca rejestrację.
  4. Otrzymasz też automatyczną wiadomość na podanego przez Ciebie maila z potwierdzeniem rejestracji.
  5. W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt mailowy: biuro.inceptio@gmail.com

Rejestracja została zakończona

 

 

Dofinansowanie

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.