Ludzie

101Sesja Rodzinna Siec

Małgorzata Kołoda

Z wykształcenia pedagog, artysta plastyk i PR-owiec. Prezes Fundacji INCEPTIO. Wykształcenie z różnych obszarów łączy pracując w roli koordynatorki projektów edukacyjnych w Fundacji INCEPTIO i Stowarzyszeniu KLATRAT. W życiu zawodowym ważny jest dla niej ciągły rozwój, pragnie realizować coraz ciekawsze projekty, które swoim zasięgiem będą obejmować coraz liczniejsze grono osób.

Prywatnie pasjonatka jogi, wschodnich sztuk walki, w szczególności jujutsu oraz zdrowego stylu życia i podróży.

 

AD__1025dow6+cd kopia

Dariusz Kołoda

Członek Zarządu Fundacji.

Członek Zarządu Fundacji.

Dariusz Aksamit

Absolwent Wydziału Fizyki na Politechnice Warszawskiej, ukończył specjalizację w zakresie fizyki medycznej. Obecnie doktorant na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.  Aktywny członek Koła Naukowego Fizyków przy Politechnice Warszawskiej, dawniej Animator w Centrum Nauki Kopernik.

Od ośmiu lat pasjonat popularyzacji nauki i dydaktyki na różne sposoby: od pokazów podczas Uniwersytetu Dzieci, przez liczne warsztaty z młodzieżą, po prowadzenie laboratoriów studenckich na Wydziale Fizyki PW. Finalista pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab.

Gorący zwolennik idei społeczeństwa opartego na wiedzy. Prywatnie kajakarz, głównie górski.

Igor Białorucki

Igor Białorucki

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, założyciel Koła Naukowego reArchitektury, współtwórca mobilnej przestrzeni wystawowej Politechniki Warszawskiej Integrator PW. Pracował rok w biurze architektonicznym w Szwajcarii. Zajmuje się projektowaniem kompleksowych rozwiązań architektury połączonej z budową środowiska jej użytkowników.

Interesują go nowe technologie w architekturze, dlatego poszukuje inspiracji na styku różnych dziedzin. Był jedną z osób prowadzących zajęcia w ramach projektu PROEJTKujeMY w 2013 i 2014 roku oraz projektu EkoTwory w ramach „Zimy w Mieście” w 2014 roku;

SAMSUNG

Łukasz Cieślikiewicz

Z wykształcenia energetyk z dyplomem ukończenia studiów magisterskich na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Obecnie student studiów doktoranckich na tym samym Wydziale. Członek Studenckiego Koła Energetyki Niekonwencjonalnej.

Do jego zainteresowań naukowych należą zagadnienia związane z tematyką przyszłościowych technologii energetycznych oraz z energetyką rozproszoną.

W ramach współpracy z Fundacją Inceptio prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, których tematyka dotyczy energetyki odnawialnej oraz efektywności energetycznej. Wiedzę zawsze stara się przekazać w sposób atrakcyjny, zrozumiały i adekwatny do wieku odbiorców.

W wolnych chwilach lubi aktywnie spędzać czas, chodzić po górach, uprawiać siatkówkę oraz spacerować. Lubi także grać w szachy i inne gry planszowe.

Olga Cwalińska

Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska oraz magister budownictwa i inżynierii środowiska. Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zgłębiająca innowacyjne rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Lider, szkoleniowiec zespołów handlowych, kreator strategii marketingowych.

Z zamiłowania „strażnik przyrody” z uwagą śledzący trendy ekologiczne oraz najnowsze technologie mające wpływ na życie współczesnych ludzi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć proekologicznych wśród dzieci i młodzieży opartych na kanwie autorskich programów.

Piotr Cwaliński

Projektant, absolwent Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w 2014 roku podejmując problem przywracania utraconych pasji motoryzacyjnych osobom niepełnosprawnym. W swojej praktyce zawodowej chętnie podejmuje się zagadnień związanych ze środkami transportu, oświetleniem, wystawiennictwem, meblarstwem, scenografią, zabawkami.

W realizowanych tematach wykorzystuje swoje zainteresowania techniczne. Tworzy także kompletne systemy komunikacji wizualnej oraz wszelkiego rodzaju projekty graficzne. Nagradzany w konkursach projektowych: pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie „Światło dla…” za projekt „Klocki LEDO”, pierwsze miejsce za projekt koncepcyjny motocykla w ogólnopolskim konkursie „Zaprojektuj 2 kółka”, Nagroda Specjalna Targów Światła za projekt „Świecek” będący lampko-zabawką o przekształcalnej strukturze. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą. Obecnie współpracuje z kilkoma studiami projektowymi rozwiązując problemy z dziedziny szeroko pojętego projektowania. Od 2015 roku współtworzy programy edukacyjne realizowane w formie warsztatów dla dzieci i młodzieży, poruszając zagadnienia związane z designem, architekturą, przestrzenią publiczną, ekologią i świadomym konsumpcjonizmem.

Tobiasz Czopowicz

Doktorant na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, gdzie pomaga studentom stawiać pierwsze kroki w pasjonującym świecie programowania. Równocześnie próbuje odkrywać magię Wszechświata obserwując swoje córki oraz zderzając cząsteczki w CERN.

Pływa (najchętniej z prądem). Podróżuje (najchętniej z górki).

Przemysław Dzięgielewski

Doktorant na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Specjalista w dziedzinie fizyki ciała stałego. Członek Koła Naukowego Fizyków oraz pomysłodawca i koordynator wielu projektów realizowanych przez Koło Naukowe Fizyków. Interesuje się zagadnieniami dotyczącymi struktury metalicznych materiałów amorficznych czyli tzw. szkieł metalicznych.

W swoich badaniach wykorzystuje metody absorpcji promieniowania synchrotronowego oraz symulacje metodami dynamiki molekularnej.

Miłośnik astronomii oraz uczestnik konferencji poświęconych astrofizyce i kosmologii.

W ramach działalności popularyzacyjnej prowadził zajęcia z astronomii w ramach TECHNO-warsztatów z PW oraz warsztat z astronomii i optyki, fizyki oraz matematyki w fizyce na Letnim Obozie Politechniki Warszawskiej w minionych latach. Współpracuje z kilkoma fundacjami popularyzującymi fizykę i naukę wśród dzieci i młodzieży.

W wolnych chwilach pianista i organista, żeglarz, miłośnik filmów oraz fotograf amator. Odpręża się  w oparach kalafonii budując i naprawiając układy elektroniczne. Uwielbia gry strategiczne i przygodowe.

Radosław Gajda

Architekt i urbanista, absolwent Politechniki Warszawskiej. Studiował także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zaraz po dyplomie został nauczycielem akademickim, po sześciu latach nauczania historii architektury i sztuki zamienił tablicę i salę wykładowcą na kamerę i YouTube, gdzie prowadzi video blog o architekturze „Architecture is a good idea”.

Pasję filmową łączy z zamiłowaniem do podróży śladem najwspanialszych dzieł architektury i najlepszych kolekcji sztuki.

Piotr Głuchowski

Student IV roku wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej na specjalności Informatyczne Systemy Zarządzania. Od ponad 2 lat prowadzi zajęcia związane z robotyką i mechatroniką dla szkół podstawowych,  gimnazjów i liceów.  Posiada praktyczną wiedzę zarówno z zakresu konstrukcji i mechaniki jak i programowania. 

Prywatnie pasjonat fantastyki i gier planszowych.

LG-oficjalne

Łukasz Graczykowski

Absolwent studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Od niedawna adiunkt zatrudniony w Zakładzie Fizyki Jądrowej na tym samym wydziale. Od kilku lat regularnie prowadzi zajęcia dla studentów fizyki w Laboratorium Komputerowym: od podstaw technologii informacyjnych, przez języki C, C++ i Java, do sieci komputerowych oraz komputerowej analizy danych doświadczalnych.

Naukowo zajmuje się badaniem korelacji cząstek powstałych w wyniku wysokoenergetycznych zderzeń protonów oraz ciężkich jonów w eksperymencie ALICE na Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC) w laboratorium CERN w Genewie. Od kilku już lat w ośrodku CERN spędza około 3 miesiące w roku. Dużo podróżuje po świecie prezentując wyniki swoich badań na międzynarodowych konferencjach naukowych (ostatnio w Japonii).

Wielokrotnie angażował się w projekty popularyzujące naukę – wygłosił szereg prezentacji dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz średnich, wielokrotnie brał udział w Drzwiach Otwartych PW. Od 2014 r., wspólnie z dr inż. Małgorzatą Janik, jest głównym organizatorem na Politechnice Warszawskiej projektu International Masterclasses – Hands-on Particle Physics, w trakcie którego uczniowie szkół średnich mogą na jeden dzień stać się naukowcami analizującymi dane z ALICE i prowadzą wspólne badania, za pośrednictwem połączenia wideo online, ze swoimi rówieśnikami w innych instytucjach rozsianych po świecie.

Lubi podróże zagraniczne (zawsze stara się połączyć pracę naukową ze zwiedzaniem nowych miejsc), książki sci-fi oraz fantasy, dobry serial oraz film.

_DSC47097

Anna Granacka

Z wykształcenia architekt i designer, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych. Laureatka konkursów, uczestniczka i współtwórczyni wielu międzynarodowych wystaw oraz warsztatów architektonicznych.

Obecnie pracuje zarówno jako architekt i projektant form użytkowych, a także twórca programów edukacyjnych o tematyce związanej z architekturą, designem, przestrzenią publiczną oraz design thinking. Szczególnie interesuje ją projektowanie interdyscyplinarne ukierunkowane na potrzeby użytkownika.

Małgorzata Janik

Małgorzata Janik

Absolwentka studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz inżynierskich na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, na kierunku Computer Science.

Prowadzi zajęcia w laboratorium komputerowym o szerokim przekroju: od podstaw informatyki dla pierwszego roku, poprzez programowanie aż do zaawansowanych metod analizy danych. Wielokrotnie angażowała się w projekty popularyzujące naukę, brała udział w festiwalach, piknikach naukowych i wygłaszała liczne prezentacji dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Interesuje się zagadnieniami związanymi z budową świata na najbardziej elementarnym poziomie – mianowicie cząstek i oddziaływań. Jej badania mają na celu odpowiedź na pytanie “Jak wyglądał Wszechświat ułamki sekund po Wielkim Wybuchu?”, a swoje zainteresowania realizuje badając cząstki wyprodukowane w zderzeniach protonów oraz ciężkich jonów na Wielkim Zderzaczu Hadronów LHC w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN, w Szwajcarii pod Genewą.

Ignacy Kaim

Ignacy Kaim

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Uczestnik międzynarodowych warsztatów organizowanych przez Uniwersytet w Wiedniu oraz firmę Wienerberger poświęconych zagadnieniom zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Laureat drugiej nagrody w konkursie architektonicznym na koncepcję salonu Toyoty w Wilanowie. Współpracuje z firmą graficzną SuperSuper, dzięki czemu uczestniczył w realizacji kilku projektów m.in. identyfikacji Łazienek Królewskich, czy projektu scenografii cyklicznego festiwalu Przemiany.

Prywatnie pasjonat łowiectwa, strzelectwa, muzyki i motoryzacji.

Mariusz Karpiarz4

Mariusz Karpiarz

Z wykształcenia fizyk z dyplomem ukończenia stacjonarnych studiów magisterskich na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Obecnie na doktoracie – na tej samej uczelni – bada rzeczywiste sieci złożone stosując narzędzia fizyki statystycznej i analizy danych (po części także data mining). Wyniki swoich studiów prezentuje na seminariach i konferencjach naukowych (głównie międzynarodowych).

Z zawodu specjalista-informatyk zatrudniony w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Jest jedną z osób opiekujących się najpotężniejszym w Polsce klastrem obliczeniowym tworzonym w ramach Centrum Informatycznego Świerk (http://cis.gov.pl). W pracy uskutecznia swoje umiejętności z zakresu znajomości współczesnych języków programowania wysokiego poziomu (C, C++, Python), a także metod zrównoleglania rozbudowanych obliczeń (OpenCL, CUDA, MPI).

Z Fundacją Inceptio współpracuje od września 2013 roku. Przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie młodym adeptom programowania, a także stara się wspierać technicznie szczytną ideę przyświecającą twórcom Fundacji.

Prywatnie wielbiciel literatury współczesnej, dobrego kina oraz gier video.
A od kilku lat biegacz-amator. Zafascynowany twórczością Stanisława Lema oraz kulturą dalekowschodnią.

Jego strona domowa: http://karpiarz.net

Agata Kołodziejczyk

Studentka II roku studiów magisterskich Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej na kierunku Technologia Chemiczna. W lutym 2015 r. uzyskała tytuł inżyniera na PW. Bierze aktywny udział w życiu studenckim, jest członkiem Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”, którego w latach 2013 – 2014 była prezesem, ambasadorem Biura Karier PW, a także członkiem Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego „Klatrat”.

Brała udział w wielu polskich Festiwalach Nauki (Festiwalu Nauki Małego Człowieka, Festiwalu Nauki Polskiego Radia), ale także światowych – Korea Science and Creativity Festival, gdzie wprowadzała uczestników w magiczny świat nauki. Robotyką zajmuje się od kilku lat. Teraz to jej hobby, którym zaraża dzieci i młodzież.

Monika_Koperska_lab-800x288

Monika Koperska

W 2010 roku otrzymała podwójny dyplom magistra Kraków oraz Lille (Francja) jako absolwentka studiów “Advanced Spectroscopy in Chemistry”. Obecnie jest doktorantką w Pracowni Badań nad  Trwałością i Degradacją Papieru w Zespole Kinetyki Reakcji Heterogenicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajmuje się chemią konserwatorską – obszarem chemii poświęconym konserwacji i przechowywania szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, od najcenniejszych dzieł sztuki po zasoby biblioteczne.

Jej  pasją jest popularyzacja wiedzy. Występuje na festiwalach nauki i innych imprezach poświęconych rozbudzaniu ciekawości, szczególnie wśród najmłodszych i młodzieży. Zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu Famelab w Polsce oraz Laureatka 2 miejsca na poziomie ogólnoświatowym FameLab International. Obecnie rozbudza ciekawość u dzieci i młodzieży współpracując z np. KidsLab, UniKids, PAD oraz Uniwersytetem Dzieci. Ambasadorka Nauki w kampanii MNiSW „Zawód Naukowiec”, której celem jest promocja i popularyzacja polskiej nauki wśród Polaków.

http://koperska.info/

LK_picture

Leszek Kosarzewski

Absolwent, a obecnie doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w zakładzie Fizyki Jądrowej. Zajmuje się badaniami cząstek zawierających ciężkie kwarki c i b oraz ich oddziaływaniem w plazmie gluonowo-kwarkowej. Analizuje duże zbiory danych z eksperymentu STAR rejestrującego zderzenia wiązek relatywistycznych ciężkich jonów i protonów przyspieszanych przez zderzacz Relativistic Heavy Ion Collider w Brookhaven National Laboratory, NY, USA.

Uczestniczył w wielokrotnych stażach w prestiżowych zagranicznych ośrodkach takich jak CERN, Lawrence Berkeley National Laboratory, Brookhaven National Laboratory i University of California Davis.

W trakcie studiów doktoranckich prowadził ćwiczenia laboratoryjne z Fizyki, Modelowania Procesów Jądrowych przy pomocy generatora zdarzeń PYTHIA i programowania w LabView. Oprócz tego stworzył prezentacje dla studentów na temat oprogramowania, rekonstrukcji i symulacji oraz wykorzystanie detektora Heavy Flavor Tracker w eksperymencie STAR.

Interesuje się historią, science fiction, militariami oraz grami komputerowymi.

Aleksandra Kruk

Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, ukończyła specjalizację Materiały i Nanostruktury oraz Ekologiczne Źródła Energii. Obecnie doktorantka na tym samym wydziale, na kierunku fizyka ciała stałego. W pracy naukowej zajmuje się badaniem właściwości strukturalnych i elektrycznych materiałów do zastosowań m.in.  w ogniwach paliwowych.

W ramach działalności popularyzacyjnej prowadziła warsztaty na Letnich Obozach Politechniki Warszawskiej (z fizyki oraz astronomii) oraz w ramach TECHNO-warsztatów. Jest wieloletnim sympatykiem Koła Naukowego Fizyków PW. Brała udział w wielu piknikach i festiwalach promujących naukę wśród dzieci i młodzieży.

Prywatnie interesuje się sportem – latem żegluje, a zimą jeździ na nartach i ogląda skoki narciarskie.

Andrzej Lipiec

Doktorant na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, specjalność – fizyka jądrowa. Uczy studentów symulacji zderzeń protonów, programowania w środowisku ROOT (opartym na C++) i podstaw elektroniki w laboratorium. Interesuje się eksperymentami fizyki wysokich energii – bada powstawanie plazmy kwarkowo-gluonowej w eksperymencie STAR w USA.

Oprócz tego interesuje się systemami samouczącymi się, algorytmami genetycznymi i innymi zagadnieniami związanymi z powstawaniem sztucznej inteligencji.

Kasia Lis

Katarzyna Lis

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Uczestniczka międzynarodowych warsztatów organizowanych przez Uniwersytet w Wiedniu oraz firmę Wienerberger poświęconych zagadnieniom zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Laureatka drugiej nagrody w konkursie architektonicznym na koncepcję salonu Toyoty w Wilanowie. Interesuje się problematyką budownictwa prośrodowiskowego.  Szczególnie lubi architekturę skandynawską.

Z wykształcenia również muzyk, gra na klarnecie oraz fortepianie. Lubi słuchać i grać muzykę filmową. Chętnie uczy się języków obcych, w tym języka szwedzkiego. Uwielbia psy i słodycze.

Tomek Łuczyński

Tomasz Łuczyński

Z wykształcenia automatyk, robotyk, absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant na prestiżowej prywatnej uczelni badawczej Jacobs University w Bremie, w Niemczech. Członek Jacobs Robotics Team – zespołu badawczego specjalizującego się w zagadnieniach związanych z robotyką mobilną i sztuczną inteligencją.

Szczególnie interesuje się algorytmami sztucznej inteligencji symulującymi działanie ludzkiego mózgu. W ramach pracy zawodowej posiadł doświadczenie zarówno jako inżynier konstruktor (praca w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów), jak i jako programista (praca w Instytucie Maszyn Matematycznych).

Prywatnie żeglarz, kajakarz i wioślarz (były zawodnik MKS “Dwójka” Warszawa i AZS Politechnika Warszawska). Lubi dobrą książkę, jazdę na rowerze i nartach. Doświadczony wychowawca – od 2009 roku pracuje jako opiekun i instruktor na obozach dla dzieci i młodzieży.

Karolina Oczyp

Z wykształcenia nauczyciel, z zamiłowania przewodnik zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Od wielu lat prowadzi warsztaty z dorosłymi oraz młodzieżą w warszawskich szkołach gimnazjalnych i średnich z edukacji obywatelskiej, ekologicznej, a także Design Thinking – metody twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów. Założycielka i prezes „Fundacji Rodzinnej”, która w ramach swoich zadań na warszawskiej Pradze Południe współzarządza Centrum Społecznym Paca (największym w Warszawie miejscem spotkań lokalnej społeczności) oraz społeczną Kawiarnią Wolna Przestrzeń.

Dochód kawiarni przeznaczony jest na m.in. na wsparcie rodziców powracających na rynek pracy, poprzez udostępnienie im bezpłatnie miejsca do pracy, a dzieciom zapewniając opiekę w Klubie Malucha, w duchu pedagogiki Montessori. Koordynuje wiele projektów skierowanych zarówno do rodziców, jak i dzieci, czy młodzieży.

Agata Pasternak2

Agata Pasternak

Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Ukończyła studia podyplomowe Adaptive Architecture and Computation na Bartlett School of Graduate Studies na University College London. Obecnie – pod opieką prof. Stefana Wrony – pracuje nad doktoratem dotyczącym zagadnień cyfrowej fabrykacji w kontekście projektowania architektonicznego.

Interesują ją również zagadnienia optymalizacji, projektowania parametrycznego, robotyki oraz programowania w architekturze.

Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych kursach i warsztatach architektonicznych, takich jak: szkoła wakacyjna Architectural Association w Londynie, EASA 2007 w Grecji, Physical Computing Workshop na UCL, F2F Continuum Workshop w Barcelonie, sympozjum i warsztaty Digital Fabrication na ISCTE w Lizbonie.

W swojej pracy zawodowej związana była z kilkoma warszawskimi pracowniami architektonicznymi. Obecnie rozwija własną pracownię oraz prowadzi zajęcia projektowe i seminaria z zakresu cyfrowej fabrykacji na studiach magisterskich w specjalności Architecture for Society of Knowledge (Architektura Społeczeństwa Wiedzy) na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Tomek Pietrzak

Tomasz Pietrzak

Adiunkt na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi wykłady z podstaw programowania dla studentów pierwszego roku, ćwiczenia m.in. z podstaw fizyki oraz laboratoria z języków C i C++. W roku 2013/2014 odbył 4-miesięczny staż naukowy na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA. 

Laureat Złotej Kredy oraz kilku nagród Rektora Politechniki Warszawskiej za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Laureat nagrody FIAT-a za najlepszą pracę magisterską i doktorską. Prywatnie miłośnik kolei i fotografii.

kinga_foto_inceptio

Kinga Poczwardowska

Absolwentka Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Pasjonatka lekkoatletyki, szczególnie biegania, w którym odnosiła dużo sukcesów. Od wielu lat pomaga w organizacji imprez biegowych na terenie Warszawy i całej Polski. Posiada szeroką wiedzę z zakresu nauk o bezpieczeństwie, organizacji oraz nauk społecznych.

Prywatnie spokojna i pogodna osoba, zagorzały kibic polskiej lekkoatletyki. Lubi gry planszowe i dobre filmy.

Magdalena Rydiger_retusz

Magdalena Rydiger

Obecnie pracuje jako UI/UX Designer w Polidei, firmie wytwarzającej oprogramowanie na urządzenia mobilne. Z wykształcenia projektantka produktu. Swoje kwalifikacje szlifowała na Akademiach Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Warszawie. Blisko dwa lata spędziła we Francji, gdzie obroniła dyplom na L’École Supérieure d’Art et Design w Saint-Étienne.

W życiu zawodowym wciąż poszukuje nowych wyzwań. Z zamiłowania zajmuje się projektowaniem zorientowanym na użytkownika oraz projektowaniem usług. Swoje doświadczenie zdobyła współpracując m.in. z Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz Centrum Alzheimera w Warszawie, gdzie zajmowała się wdrażaniem metodologii design thinking. Poza projektowaniem z pasją realizuje się jako tancerka. Regularnie trenuje dancehall, który poznawała u źródła, na Jamajce, gdzie uczyła się od głównych twórców tego stylu.
Bez tytułu

Maciej Sacharko

Student trzeciego roku Mechaniki i Budowy Maszyn o specjalizacji Techniki Wytwarzania na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Obecnie pracuje nad badaniem właściwości bentonitowych mas formierskich stosowanych w odlewnictwie. Od 2014 roku prowadzący warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży.

Interesuje się astrofizyką, matematyką i tym co niezbadane. W czasie wolnym gitarzysta i kompozytor.

_STA5103

Weronika Siwiec

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem, zarówno architektonicznym, jak i mniejszymi formami: grafiką i ilustracją.

Działa w duchu projektowania zrównoważonego i ekologicznego. Jest inicjatorką projektu „Budujemy dom”, społecznej budowy ekologicznego domku z materiałów naturalnych. Interesuje się edukacją alternatywną.

Barbara Sługocka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa, studiowała również Industrial Design na ABK w Stuttgarcie oraz Grafikę w CATC w Sydney. Od 2013 roku współpracuje ze szwajcarskim studiem projektowym Fontana Design Works, tworząc małe produkty do domu i kuchni. Projektantka, współzałożycielka „Lotne Studio”, w którym zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem od grafiki po obiekty przestrzenne. 

Od 2017 roku współtworzy programy edukacyjne realizowane w formie warsztatów dla dzieci i młodzieży, poruszając zagadnienia związane z designem, architekturą, przestrzenią publiczną.

Piotr Pasza Storożenko

Student III roku Fizyki Technicznej ze specjalizacją Materiały i Nanostruktury na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Dodatkowo rozwija się w kierunku informatycznym. Aktywny działacz samorządowy w strukturach Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. 

Prywatnie lubi słuchać ciężkiej muzyki, grać w koszykówkę i rozwijać swoje pasje naukowe.

Natalia Szcześniak

Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta. Studiowała także scenografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2011 roku prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu architektury, urbanistyki i konstrukcji. Pracowała w jednym z warszawskich biur architektonicznych.

Na zajęciach z młodzieżą stara się pobudzić kreatywność uczestników, zachęcić do samodzielnej twórczości, a także do zadawania sobie pytań i stawiania wyzwań.

Prywatnie lubi poznawać nowe miejsca i kultury, zwiedzać zabytki i dzieła architektury współczesnej. W wolnym czasie czyta, ogląda i planuje kolejne podróże.

Mariusz Tryznowski

Chemik, wykładowca, pasjonat fotografii i górskich wycieczek. W roku 1998 ukończył technikum chemiczne. Studiował Technologię Chemiczną na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. W roku 2003 ukończył studia magisterskie. Specjalizuje się w Technologii Związków Biologicznie Czynnych i kosmetyków.

Po ukończeniu pięcioletnich studiów magisterskich rozwijał swoje zainteresowania zawodowe w dziedzinie chemii i technologii polimerów, w roku 2008 obronił doktorat.

Obecnie pracuje na Wydziale Chemicznym PW w Katedrze Chemii i Technologii Polimerów na etacie adiunkta. Poza pracą naukowca jest aktywnym dydaktykiem zaangażowanym w działalność na rzecz Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT. Prowadził warsztaty z chemiczne dla młodzieży w ramach TECHNO-warsztatów z Politechniką Warszawską oraz Szkoły Młodego Chemika. Jego zajęcia laboratoryjne zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i były wysoko oceniane przez uczniów.

anna wiącek2

Anna Wiącek

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz studentka IV roku Malarstwa na ASP w Warszawie. Brała udział w wielu w plenerach, konkursach projektowych i fotograficznych, wystawach malarstwa.

W 2014 zdobyła nagrodę główną w międzynarodowym konkursie dotyczącym zagadnień mobilności w mieście „POUR UNE RÉORGANISATION DES QUARTIERS PÉRIURBAINS PAR LES MOBILITÉS” Seminaire Robert Auzelle, W 2014 zdobyła III miejsce w konkursie „REWALORYZACJA ZABUDOWY SOCHACZEWA”,  W 2012 zdobyła 10-te miejsce FUTUWAWA o futurystycznych projektach dla Miasta Warszawy- współczesny fotoplastikon, W 2006  zdobyła nagrodę główną w konkursie  „WARSZAWA RÓŻNORODNA. KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI.” – ceramika.

Maluje, rysuje, projektuje. Bierze udział w festiwalach, wykładach związanych z malarstwem, designem, architekturą, czy też tańcem, co pozwala jej na rozwój w wielu sferach. Fascynuje ją to co można poczuć, nie tylko zmysłem wzroku, na przykład – materia, tłusta farba, modele, struktura, klejenie, szycie – wszelkie przejawy ekspresji.

W wolnych chwilach tańczy, biega, jeździ rowerem. W wakacje inspirują ją góry. Na co dzień najwięcej czerpie z obserwacji ludzkich zachowań.

12