Design Thinking Workshop

Design Thinking Workshop to już druga edycja nowatorskiego projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody Design Thinking*.

 *Design Thinking to metoda twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz projektowania produktów i usług trafiających w oczekiwania użytkowników. Jest to proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na zaspokajaniu potrzeb przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, ponieważ koncentruje się na człowieku i jego potrzebach.

Design Thinking to metoda, która powstała 30 lat temu na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii w USA, a obecnie z powodzeniem wykorzystywana jest przez światowych gigantów takich jak Google, Apple czy Intel do kreowania nowych produktów i usług. Warto uczyć tej metody również dzieci i młodzież, ponieważ jest to kreatywny sposób pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami.

W trakcie warsztatów uczniowie zostaną podzieleni na kilka niewielkich interdyscyplinarnych zespołów, w których będą pracować nad rozwiązaniami problemów. W każdej grupie projektowej znajdą się osoby o różnych uzdolnieniach i zainteresowaniach (ścisłych, humanistycznych, artystycznych oraz organizatorskich). Zadaniem każdej grupy będzie zdefiniowanie problemu, który następnie będzie starała się rozwiązać za pomocą metody Design Thinking.

W roku szkolnym 2016/2017 w warszawskich szkołach gimnazjalnych i licealnych odbyło się 25 bezpłatnych warsztatów. Młodzież zainteresowana tematyką Design Thinking wzięła również udział w weekendowych warsztatach na Politechnice Warszawskiej.

Warsztaty dla młodzieży w ramach Design Thinkig Week

W ramach Design Thinking Week, 13 maja 2017 r. w godz. 10.00 – 15.00 zostaną zorganizowane warsztaty na które będą mogli zgłaszać się indywidualne uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy warsztat będzie trwał 6 godzin lekcyjnych.

Zajęcia będą odbywały się w niewielkich grupach na Politechnice Warszawskiej w CZIiTT (ul. Rektorska 4) w sali 4.01 (czwarte piętro).

Warsztaty będą stanowiły intensywny kurs projektowania metodą Design Thinking i będzie mogła wziąć w nich udział każda zainteresowana osoba – nie wymagają one wcześniejszego przygotowania.

Warsztaty są bezpłatne.

Regulamin zapisów na warsztaty weekendowe

1)     Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy do wyczerpania puli miejsc.
2)     Prosimy postępować zgodnie z instrukcją podaną poniżej.

  • Kliknij na sformułowanie „Zarejestruj się”, które znajduje się pod tą instrukcją. Otworzy Ci się w nowym oknie formularz z pozycjami do uzupełnienia.
  • Wypełnij krótko i zwięźle wszystkie pola i kliknij „zapisz się”.
  • Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego wyświetli Ci się informacja potwierdzająca rejestrację.
  • Otrzymasz też automatyczną wiadomość na podanego przez Ciebie maila z potwierdzeniem rejestracji.

3)     W razie pytań lub problemów prosimy o kontakt mailowy: biuro.inceptio@gmail.com

 

Zarejestruj się

 

Dofinansowanie

Projekt współfinansowany jest przez Urząd m.st. Warszawy.