Aktualności

Trwa rejestracja na Obóz Naukowy PW w 2020 roku!

Ruszyły zapisy do jedenastej edycji Obozu Naukowego Politechniki Warszawskiej, skierowanego do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi. Obóz zostanie zorganizowany w Pięknej Górze koło Giżycka w sześciu terminach:

Ruszyły zapisy do projektów chemicznych dla młodzieży!

Wystartowała rejestracja do trzech projektów z zakresu edukacji chemicznej, realizowanych przez Stowarzyszenie Klatrat w ramach unijnego projektu „MatFizChemPW – podnoszenie kompetencji matematyczno-przyrodniczych oraz ICT u młodzieży szkolnej”: Szkoła Młodego Chemika, Chemiczne Staże Badawcze oraz Open Lab.

YP_foto_www_mini

Young Programmer – zapraszamy młodzież na warsztaty

Rozpoczynamy wiosenne warsztaty z programowania w ramach projektu Young Programmer. W siódmej edycji naszego projektu edukacyjnego dla uczniów z warszawskich szkół: siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zaplanowaliśmy weekendowe warsztaty z programowania w językach C, C++, Python oraz Arduino.

Trwa rejestracja na Obóz Naukowy PW!

Ruszyły zapisy do dziesiątej, jubileuszowej edycji Obozu Naukowego PW, skierowanego do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi. Tegoroczna edycja Obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w pięciu terminach:

Young Programmer – ruszyły zapisy na jesienne kursy

Jesienią na warszawskich uczniów z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych czeka 7 weekendowych kursów (24-godziny na każdy kurs, 6 dni po 4 godziny lekcyjne każdy dzień warsztatowy) z programowania w językach: C++, Python, Java na Androida oraz Arduino.

YP_news

Young Programmer 2018 – zapisy na wiosenne kursy

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty w ramach projektu Young Programmer. Wiosną 2018 r. (między 10 marca a 21 kwietnia) odbędą się 3 weekendowe 6-dniowe kursy z programowania w języku C++ (poziom podstawowy i średnio zaawansowany).

Ruszyła rejestracja na Obóz Naukowy PW!

Trwają zapisy do dziewiątej edycji Obozu Naukowego PW, skierowanego do osób zainteresowanych naukami ścisłymi oraz technicznymi. Tegoroczna edycja Obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w czterech terminach

Young Programmer – ruszyły zapisy na jesienne kursy

Rozpoczęły się zapisy na warsztaty w ramach projektu Young Programmer. Jesienią 2017 r. (między 28 października a 9 grudnia) odbędą się 4 weekendowe 6-dniowe kursy z programowania  (podstawy C++ dla gimnazjalistów i uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej, podstawy C++ dla licealistów, podstawy Java dla licealistów).

Trwają zapisy do projektu EkoTrendy!

Zachęcamy nauczycieli z warszawskich szkół podstawowych (klasa 7) i gimnazjalnych do rejestracji klas do projektu z zakresu edukacji ekologicznej. Podczas warsztatów uczniowie zwiększą swoją wiedzę z zakresu ekologii, poznają promowane w ostatnim czasie ekologiczne postawy oraz zdobędą umiejętności powiązania działań konsumenckich (zakupy jedzenia, ubrań, elektroniki) z dbaniem o środowisko naturalne.

MiastoMania – ruszyła rejestracja

Trwają zapisy do projektu z zakresu edukacji artystycznej, skierowanego do uczniów warszawskich szkół podstawowych. Jego celem jest zainteresowanie uczestników tematyką przestrzeni publicznej w zakresie ładu przestrzennego, zieleni miejskiej oraz wszechobecnych w Warszawie reklam.

Warsztaty Design Thinking w ramach Design Thinking Week

Trwa rejestracja na bezpłatne warsztaty Design Thinking dla warszawskich gimnazjalistów i licealistów. Zajęcia odbędą się 13 maja br. w ramach Design Thinking Week i będą stanowiły intensywny kurs projektowania metodą Design Thinking.

aktualności EkoMiasto — kopia (2)

EkoMiasto – z ekologią w mieście za pan brat

Zapraszamy nauczycieli do rejestrowania klas do projektu z zakresu edukacji ekologicznej – EkoMiasto, skierowanego do uczniów warszawskich szkół podstawowych (klas 4-6) i gimnazjów.

Ruszyły zapisy do Szkoły Młodego Chemika

Gimnazjalistów i licealistów zainteresowanych chemią zachęcamy do udziału w cyklu zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Projekt realizuje Stowarzyszenie Klatrat.

Young Programmer – ruszyły zapisy na wiosenne kursy

Trwają zapisy na warsztaty w ramach projektu Young Programmer. Wiosną 2017 r. (marzec-kwiecień) odbędą się 3 kursy z programowania w języku C++ (podstawy C++ – gimnazjum, podstawy C++ – liceum, średnio-zaawansowany C++- liceum).

Ruszyły zapisy na warsztaty na Politechnice Warszawskiej w ramach projektu Warsaw Science Talks

Zachęcamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym Warsaw Science Talks, w ramach którego odbędą się 4 wykłady popularnonaukowe i 16 warsztatów z takich tematów jak: biochemia węglowodany, biochemia białka i tłuszcze, mechatronika, robotyka, fizyka eksperymentu, fizyka płynów, chemia analityczna i chemia nieorganiczna.

Rusza druga edycja Programu „WAWAktywacja!”

Do 1 marca czekamy na zgłoszenia do Programu grantowego dla młodzieży„WAWAktywacja!”. W ramach Programu grupy młodzieżowe z Warszawy mogą otrzymać nawet 5000 zł dotacji na realizację projektu na rzecz swojej lokalnej społeczności.

Trwają zapisy do projektu Young Programmer

Ruszyły zapisy na warsztaty w ramach projektu Young Programmer. W trakcie ferii zimowych odbędą się 2 kursy z podstaw programowania w języku C++ (C++ – gimnazjum, C++ – liceum).

Weekendowe warsztaty Design Thinking – ruszyła rejestracja

Zachęcamy uczniów warszawskich gimnazjów i liceów do udziału w weekendowych warsztatach Design Thinking, które odbędą się 11 marca na Politechnice Warszawskiej.

Startuje Obóz Naukowy PW 2017!

Ruszyły zapisy do ósmej edycji wakacyjnego obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, zainteresowanej naukami ścisłymi oraz technicznymi. Każdy uczestnik weźmie udział w jednym z 25-godzinnych warsztatów (biotechnologia z biochemią, chemia, fizyczne Hollywood, infomateria, mechatronika, programowanie w praktyce, robotyka, symulacje komputerowe).

Trwa rejestracja na warsztaty w ramach projektu Warsaw Science Talks

Zachęcamy uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym Warsaw Science Talks, w ramach którego jesienią 2016 r. odbędą się 4 wykłady popularnonaukowe i 16 warsztatów z takich tematów jak: architektura, chemia kosmetyków, chemia polimerów, energetyka, fizyka, robotyka i urbanistyka.

Trwają zapisy na warsztaty weekendowe Design Thinking

Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zachęcamy do udziału w weekendowych warsztatach Design Thinking, które odbędą się 26 i 27 listopada na Politechnice Warszawskiej.

Rusza program grantowy dla młodzieży „WAWAktywacja!”

Do 9 października czekamy na zgłoszenia do programu „WAWAktywacja!”. W ramach programu grupy młodzieżowe z Warszawy mogą otrzymać nawet 5000 zł dotacji na realizację projektu na rzecz swojej lokalnej społeczności.

Young Programmer – trwają zapisy

Po raz kolejny uczniowie z warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadginazjalnych wezmą udział w projekcie edukacyjnym z obszaru programowania. Jesienią odbędą się 4 weekendowe kursy, w trakcie których uczestnicy poznają języki: C oraz Java.

aktualności LSzCh - FI

Letnia Szkoła Chemii na Politechnice Warszawskiej

Letnia Szkoła Chemii na Politechnice Warszawskiej to projekt edukacyjny skierowany do warszawskich gimnazjalistów, który realizowany będzie przez Stowarzyszenie KLATRAT w terminie od 25 do 29 lipca 2016 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej.

aktualności EkoMiasto — kopia (2)

Trwają zapisy do projektu EkoMiasto!

Nauczycieli z warszawskich szkół podstawowych (klasy 4-6) i gimnazjalnych zachęcamy do rejestracji klas do udziału w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej.W ramach EkoMiasta uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami i wizjami miast przyszłości oraz stworzą makiety miast wykorzystujących alternatywne źródła energii, ekologiczne środki transportu i energooszczędne budynki.

aktualności OL — kopia (2)

Trwają zapisy do projektu OPEN LAB – warsztaty chemiczne dla młodzieży na Politechnice Warszawskiej

Nauczycieli z warszawskich gimnazjów i liceów zachęcamy do zgłaszania klas do udziału w projekcie edukacyjnym z zakresu chemii.W ramach projektu, w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, w 2016/2017 r.  przeprowadzone zostaną 34 czterogodzinne warsztaty, w czasie których młodzież samodzielnie wykona szereg doświadczeń chemicznych.

aktualności-DTW (1)

Ruszyły zapisy do projektu Design Thinking Workshop

Nauczycieli z warszawskich gimnazjów i liceów zapraszamy do zgłaszania klas do udziału w drugiej edycji nowatorskiego projektu edukacyjnego. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody Design Thinking.

Ruszyły zapisy na Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej 2016

Trwają zapisy do siódmej edycji wakacyjnego obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej zainteresowanej naukami ścisłymi oraz technicznymi.

aktualności-DTW (1)

Design Thinking Workshop – ruszyły zapisy na warsztaty weekendowe dla młodzieży

21 – 22 listopada 2015 r. przeprowadzone zostaną 2 weekendowe kursy w ramach projektu Design Thinking Workshop. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Plakat YP — aktualnosc

Startuje projekt Young Programmer

Trwają zapisy do projektu edukacyjnego z obszaru informatyki, skierowanego do uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 5 weekendowych kursów, w tracie których uczestnicy nauczą się programowania w językach: C++, Java oraz HTML+PHP.

aktualności DTW

Rusza nowatroski projekt edukacyjny Design Thinking Workshop!

Nauczycieli z gimnazjów i liceów zapraszamy do zgłaszania klas do udział w projekcie, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań naukowych młodzieży poprzez pracę warsztatową nad rozwiązaniem konkretnego problemu (technologicznego, społecznego, lokalnego) za pomocą metody Design Thinking.

aktualności

Startuje Letni Obóz PW 2015!

Ruszyły zapisy do szóstej edycji  obozu naukowo-rekreacyjnego dla młodzieży.

Jeśli interesują Cię nauki ścisłe lub techniczne i chciałbyś dobrze się bawić w gronie rówieśników – ten obóz jest właśnie dla Ciebie!

aktualności obraz

PROJEKTujeMY – ruszyły zapisy do jesiennej edycji projektu!

Trwają zapisy do projektu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży – „PROJEKTujeMY”, czyli cyklu warsztatów z architektury, dizajnu i grafiki. W  trakcie 5-ciu 3-godzinnych warsztatów, uczniowie warszawskich gimnazjów dowiedzą się m.in. jak powstaje dom, czy można znaleźć dla papieru nowe, zaskakujące zastosowania, jak urządzić mieszkanie, a także jak stworzyć ciekawe logo?

aktualności LOPW

Ruszyły zapisy na Letni Obóz Politechniki Warszawskiej

Interesują Cię nauki ścisłe i techniczne? Zastanawiasz się nad studiowaniem na Politechnice Warszawskiej? Chcesz dobrze się bawić w gronie rówieśników? Ten obóz jest właśnie dla Ciebie!

aktualności

Warsztaty kreatywne dla dzieci w czasie ferii

Ruszyły zapisy na warsztaty kreatywne z obszaru redizajnu dla dzieci „EkoTwory”.

Zapraszamy nauczycieli pracujących w punktach dziennej opieki podczas akcji „Zima w mieście” w Warszawie do zgłaszania grup na nasze zajęcia.

12